Make your own free website on Tripod.com

Haftalık Kasım Yorumları

Haftalık Yorum 25 Kasım 2000
Yatırımcı köşesinde YKBNK dedik dediğimizden sonra yükselmedi bile. ARCLK dedik hiç arzu edilen gibi bir durum oluşmadı.TUPRS DISBA dedik Evet onlar yükseldiler ama bizim beklediğimiz fiyatlar bunlar değildi. Düşüşün şekline bakılırsa piyasada kriz görüntüsü var. Peki nedir bu keriz.
1-Fransa ermeni tasarısı
2-İtalya ermeni tasarısı
3-AB ile oluşan problemler
4-Bankalar ile ilgili dedikodular
5-Kıbrıs meselesi
6-Ege meselesi
7-Faiz yükselmesi
8-Dolar yükselmesi
9-2,6 mlyr doların sistemden çıkması
Bu şartlar netleşmeden borsanın yükselmesini düşünmek hayal olacak. Halbuki bütün göstergelerimiz dip olduğunu söylüyor. Bu durumda sonuca nasıl varacağız. Ben şöyle düşündüm. Yılbaşına kadar 1 ay süre var. yılbaşı ve bayram 10 gün borsayı yok ediyor. Bayrama 10 gün kala da takas avantajı lafları ortalığı doldurur. Kasım ayı da bitti sayarsak geriye borsanın yükselişi bekleyebileceğimiz 10 günlük 1-10 aralık süresi kalıyor. İyi de bu 10 günde ne yapılabilir. Hiçbişey. O halde borsadan 1 ocak tarihine kadar valizimizi toplayıp uzaklaşmak en iyi çözüm oluyor. Hele 1 ocak gelsin durumu inceleyip yeniden başlayıp başlamıyacağımıza karar veririz. 20 aralık civarında dışardan bilmemne dilimi döviz girişi serbest bırakılacak. Bu da borsacıları uyutmak için önlerindeki ATIN ÖNÜNDEKİ MISIR olacak. Bostan tarlasındaki sulama beygiri olmaya niyetim yok.

Haftalık Yorum 18 Kasım 2000
Son olaylar ermeni tasarıları AB konusu EGE meselesi gibi konular borsa için pek hayırlı neticeler doğurmazlar. Hazır düşüş trendine sokmuşlarsa sonuna kadar istifade edecekler. Siz olsanız ve endeksin kontrolü elinizde olsa istifade etmezmiydiniz. Ne yapardınız bir düşünün. Biz daha evvel de ÖLÜM KUYUSU FORMASYONU ile 10300 lere kadar düşmedikmi. Bu düşüşü de aynı şekilde sakin karşılayamazmıyız.

Haftalık Yorum 11 Kasım 2000
Eh beklediğim oldu. Bu hafta endeks 14000 i geçemiyecekmiş gibi olan 3 gün geçirebiliriz. Sonuçta 14500 lerde kapanırız. Kısa vadeciler al sat yapabilirler. Size lazım olan bir tespih. Yaa sabır çekeceksiniz. Şimdilik hedefim 16700. Tabii bu rakamın ilerde değiştirilmesi mümkün. Amanin yatırım köşesini de okuyun. Bütün yorumlarım değişecek galiba.

Haftalık Yorum 4 Kasım 2000
Bu hafta 15000 15500 den aşağıya doğru bir düzeltme gelebilir. Uzun vade para girişi aynen devam ediyor. Bu durum endeksin ilerde çok daha yukarılara gideceğinin işaretidir. Eğer kısa vadeli oyuncu değilseniz sizlere mal satmanızı tavsiye edemem. Düzeltme geldiği takdirde de mal alımı yönünde fırsatı değerlendirmenizi öneriyorum. DIŞBANK ı kaçırmayın bu son uyarıdır. Bir daha mal alın demiyeceğim. TUPRS bir düzeltme yapabilir. Dibinden mal alınmalı.

Haftalık Yorumlar
Ekim Yorumları
Eylül Yorumları