Make your own free website on Tripod.com

Haftalık Ekim Yorumları

Haftalık Yorum 28 Ekim 2000
Bu hafta şu banka el konulması haberi ile uğraşacağız. 12850 ye kadar geri çekilebiliriz. Ve piyasadan istifade edebilmeleri için güzel bir sebep buldular. Bir sürü bilanço geldi. Ve bilançolara baktığımda  TUPRS PTOFS gibi  güçlü senetler tahminimden daha iyi bilançolar getirdiler. Enflasyon düşürülürken şirketler güçsüzleşirler. Ama burada şirketlerin kendilerini hükümetin enflasyon programına gayet güzel uydurdukları anlaşılıyor. Bu arada hemen söyliim DARDL diye bir tüyo geldi. Sakın bulaşmayın kağıda. Kağıt bitmiş bana göre. Eğer spekülatörler bilançolara göre davranıyorlarsa borsa düşse bile TUPRS'ın tavan tavan gitmesi lazım. Bilançosu süper. Elinizde varsa kaptırmayın.

Haftalık Yorum 21 Ekim 2000
Geçen hafta piyasanın dengelenmesini seyrettik. Herşey benim istediğim gibi gelişiyor. Uzun vade orta vade para girişleri devam ediyor. ve sanırım geçen seneki hızlı trendin bir benzerini yaşayacağız. Bir çok yönleri ile piyasanın gelişmesi geçen seneye benziyor. 14000 endeksi geçerken biraz zorlansak ta bu hafta 14000 kırıldığını görebileceğiz. Kısa vade para girişi bu hafta son 6 seans durakladı. Bu noktada acaba kar realizesi yapalım mı görüntüsü var. Benim kanım şu bazı kısacılar kar realizesi yaparken bazıları mal alımı yaptılar. Yada bu gün satanlar yarın dönüp tekrar aldılar. Yada bu bölgede kağıt değişimi yaşandı. Bunların önemi yok. Yönümüz yukarı olmaya devam ediyor. Kol kesmek gibi bir durum hiç gündemde değil. 15 gün önce bu borsa 2 yıl adam olmayacak diye ahkam kesenler benim 42000 olacak lafımdan sonra "aman sahimi yaa o zaman mal almalıyız" demeye başladılar. Bunlar büyük ihtimalle 19000 20000 endekste borsaya girecekler. Bu hafta pazartesi günü CNN TURK te sabah programında canlı yayında sorulan soru üzerine endeksin 42000 e kadar yükselebileceğini söyledim. Henüz kimse  inanmıyor ve buna ihtimal bile vermiyorlar. Haydi hayırlısı  

Haftalık Yorum 14 Ekim 2000
Ölüm Kuyusu Formasyonu diğer adıyla Necmibaysal Formasyonu

Haftalık Yorum 7 Ekim 2000
12500 de bir direncimiz var. Sanki onu atlamış gibi zannediyoruz. Ama bu seviyeden bir kar realizasyonu bekliyorum. Genelde piyasa iyi durumda. O yüzden düşüşleri mal alım fırsatı olarak kullanmak lazım. Eğer piyasa sandığımızdan daha güçlü ise 13000 lerde de durmadan 14000 lere kadar zıplayabilir.

Haftalık Yorumlar
Eylül Yorumları