Make your own free website on Tripod.com

Haftalık Nisan Yorumları

Haftalık Yorum 29 Nisan 2001
Borsada tahiminlerimde yanılmadığım anlaşılıyor. Şu anda beklentim şöyle 15000 endekse kadar çıkış ve oradan 12000 lere kadar bir kar realizesi ondan  daha sonra çıkış oluşacaksa ralli çıkışı.  Açıklanmış olan bilançılar çok çok çok kötü. 3 Aylık net karlar toplamı eksiye düşüyor. Yani TÜRKİYEDE hiç kar edilmemiş ve hatta zarar edilmiş. Çimentoların daha da iyi olacağını düşünüyorum. ÜNYE Çimento yükselişe yeni başladı diye kabul ediyorum. Mal almak isteyenler için son fiyat bu fiyarlardır. Ünye 5000 olduğunda alayım mı diye bana sormayın. Bu endekste eder değeri 4500 lira.

Haftalık Yorum 22 Nisan 2001
Borsada rulet dönemi bitti. sadece imkb30 senedinden 5 tanesine parayı hergün koyup kara ve zarara göre davranışlar sona erdi. Farkındaysanız alımlar 30 ve hatta 100 dışındakilere yayıldı. mal toplamak için yukarıya satış yazmaya bile korkuyorlar. Ya bunu yazınca birisi kaparmı diye. 9700 de zorlanacağız 9999 da zorlanacağız 10700 de zorlanacağız. Kar realizesi seans içinde yapılıyor aldanmayın. Borsadan para kazanma dönemindeyiz. İstifade etmeye bakın.

Haftalık Yorum 15 Nisan 2001
Açıklanan programa herkesten farklı olarak bakıyorum. Eskiden konfeksiyon usulü modelini beyendiğimiz bir elbise takımını seçip bize program diye sunuyorlardı. Ve piyasalar o ceketin kendisine ne derece uyduğuna göre kendisine yön belirliyordu. 2 adet krizde elbisemiz yırtıldı.  Şimdi açıklanan program herkese yetersiz geldi. Bu tabii ki normal çünkü program gerçekten derviş tarafından hazırlanmıyor. Programı toplum kendisi belirliyor. Ve program açıklandığında yeni bilmediğimiz bir şey yok diyoruz. Hadise şu. Biz şimdi terzi dervişe bir elbise ısmarladık. Ona şu şekilde olsun kolları uzun olsun yakası şöyle olsun diyoruz. Yapılması gerekenler zaten hep belli idi ve yapılmıyordu.  O da bize bu gün elbiseyi prova yaptı. Şimdi yorumcular hani bunun kolları takılmamış. Düğmeleri nasıl olacak falan soruyorlar. Aslında program uygulamaya kondu yazılanlar sonradan yazılıyor. Bankalarla ilgili gerekli düzenlemeler yapılıyor. Devalüasyon gerçekleşti Benzin içki falan zamlar tamam.  Esnaflarla alakalı faiz düzenlemesi gerekiyordu o yapıldı. Programda bu faiz düzenlemesinin sınırları belirtilmiş. Daha ne gerekli ise onlar önümüzdeki günlerde yapılacak. Göreceksiniz ki program tamamen ortaya çıktığında zaten açıklanacak bir şey kalmayacak. Piyasalar zaten düzelmiş olacak. Borsadaki mallarınıza sahip çıkın. Dönem tamamen bekleme dönemidir. Oynaşmayı bırakın sabırlı olun.

Haftalık Yorum 1 Nisan 2001
Bu hafta biraz üzülsek te sonuçta yatay olduk. Para piyasalarının düzelme yolunda olduğunda ısrarlıyım. Borsa için koşullar bu günlerdekinden daha kötü olamaz. Eğer erken seçim olacaksa borsa için olumlu alğılanmalıdır. Yani sonuçta herşey borsadan portföy oluşturulmasını söylüyor. Biz bir günde portföyü tamamladığımız halde büyük paralar bir günde yapamazlar en az 2 ay gerekir. Yani bir süre sallanmaya devam etsekte sizler endişe etmeden yerinizde rahat oturun. Sadece nezaman hangi endeks olursa 30000 de mi yoksa 50000 demi satıp gideceksiniz onu düşünün.

Haftalık Yorumlar
Mart Yorumları
Şubat Yorumları
Kasım Yorumları
Ekim Yorumları
Eylül Yorumları