Make your own free website on Tripod.com

Günlük Eylül Yorumları

Günlük Borsa Yorumu 29 Eylül 2000
Pazartesi yine aşağıya gidiş olacak. Orta vade para girişi belirginleşmeye başladı. Aşağıya mal gelmediğini anladıklarında endeksi biraz yukarıya getirip o kadamedeki satıcılardan mal almaya çalışacaklar.

Günlük Borsa Yorumu 28 Eylül 2000
Yarın biraz daha aşağıya gidebiliriz. Kısa vadeli para girişi tereddüt gösteriyor. Yani paraları azaldı sanırım. Giriş yavaşladı. Orta vadeciler piyasaya giriyorlar.

Günlük Borsa Yorumu 27 Eylül 2000
Yönümüz yukarı olmasına rağmen yarın az bir şey aşağı olabilir. Endişe edilecek bir durum yok. Kısa ve orta vade para girişi var. Uzun vade para çıkışı görülüyor. Bu durum yakında düzelecektir.

Günlük Borsa Yorumu 26 Eylül 2000
Yönümüz hala yukarı KHK gibi işler bizi yolumuzdan alıkoyamaz. Orta vade ve kısa vade para girişi var.Yarın 11500 yine denenecek.

Günlük Borsa Yorumu 25 Eylül 2000
Euro meselesi yanında amerikanın petrol reservlerini azaltacağı açıklaması ile petrol fiyatlarının düşüşe geçmesi dünya piyasaları ile birlikte imkb yi de yukarı yönde etkiledi. Orta vadeli para girişi başladı. Yönümüz yukarı pozisyonları koruyoruz. 12500 lere kadar rahatız. 

Günlük Borsa Yorumu 22 Eylül 2000
11000 taban oluşturmuş gibi görünüyor  2 gün daha düşüş devam edebilir. Şu euroya müdahale piyasalarda çalkantı yaratacak. Nasılsa bir dengeye oturacak sonunda. Bizim borsamızı etkilemeyeceğini düşünüyorum.

Günlük Borsa Yorumu 21 Eylül 2000
Bugünki rakamları doğru bildik. Yarın 11150 lere kadar satıcılı bir piyasa oluşabilir. YKBNK buna öncülük edebilir. Yine 11550 civarına yakın bir kapanış olabilir. Eksi kapayacağını zannetmiyorum. TERSOMUZBAŞOMUZ formasyonuna gidiyoruz. Piyasanın ilerde iyiye gideceğine işaret. 25 eylüle kadar bu formasyon nasıl sığacak onu da bilmiyorum. Belki de sağ omuz 11550 civarında yatay ve silik olarak oluşabilir. Yoksa tekrar 1 ekime mi alsak yükseliş başlangıcını. 

Günlük Borsa Yorumu 20 Eylül 2000
Eh 800 puan yükseliş fena bir yükseliş değil. Yanlız yarın 1. seans yükseliş olsa da 2. seans 11550 civarından biraz satışlar gelebilir. Endeksin çok düşeceğini sanmıyorum. Sonuçta yarının yükselişle kapatılacağını düşünüyorum. 

Günlük Borsa Yorumu 19 Eylül 2000
Seansların gidişine bakarsak endeksin kalkmasına izin vermemeye özel gayret sarfediyorlar. Karşılarına kararlı yatırımcı çıksa ne yapacaklarını şaşıracaklar ama benim gördüğüm kadarıyla aracı kurumlar da bu endeks gidişine şaşalamışlar hatta bir yerden imdat gelse diye neredeyse yalvaracaklar. İşlem hacmine dikkat edin 250 trilyon günlük işlem hacmi borsanın dip olduğunu söyleyecek. Borsa döndüğünde hızlı yukarı yapacak. Benim görüşüm daha fazla aşağı yaptıramıyacaklar. Ve endeks yarın zıplamaya hazır. Bana endeks 15000 veya daha yukarı olduğunda mal alalım mı ne alalım gibi soru sormayın. Ne alacaksanız şimdi alın. 25 eylül tarihinde ısrarlıyım. İnatçılık işte.

Günlük Borsa Yorumu 18 Eylül 2000
Borsa daha açılıştan -200 ile başladı. Hiç kimseye konuşma fırsatı tanımadan lafı azımıza tıktılar. Moral filan kalmadı bende de kimsede de.
Biraz aşağıya dedik  iyice aşağıya gittik. 25 eylülü bekleyeceğiz artık.

Günlük Borsa Yorumu 15 Eylül 2000
Bu gün borsa yatay gitti denilebilir. Yanlız dikkat ettiyseniz 11400 leri taban oluşturuyor. Pazartesi önce biraz aşağıya vereceklerini sanıyorum. Yanlız sonradan kuvvetli alıcılar gelecektir. Uzun orta ve kısa vade yatırımcılar birlikte mal alımına girecekler. Belki uzuncular alışlarını göstermeyebilirler.   

Günlük Borsa Yorumu 14 Eylül 2000
Yarın borsayı yatay-yukarı bekliyorum. 11600 yukarı denenebilir.Satışlar gelse de beklemekte fayda var. Yükselişi 25 eylülden sonra bekliyorum.

Günlük Yorumları