Make your own free website on Tripod.com

Sinem
Özdönmez
20.09.1980
İstanbul

enise-5.jpg (21365 bytes)       enise.jpg (32733 bytes)

Mezun
Olduğum
Okullar

İlk Öğretim     :
İstanbul Ataköy İlkokulu
1991 mezunu , pekiyi derece ile
Orta Öğretim :
İstanbul Özel Sankt Georg
Avusturya Lisesi ve Ticaret Okulu
1999 mezunu , iyi derece ile 

Yabancı dil

Çok iyi derece Almanca ve İyi derece İngilizce  

Biografim

Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği bölümünde okumaktayım. Birinci sınıf öğrencisiyim. Annem ve babam mimar. Görsel olarak onlardan mimarlık eğitimi almış olmama rağmen gıda mühendisliğine  yöneldim. Bu mesleğe yönelmemin nedeni Gıda Bilimi ve Gıda İşleme tekniklerinin hızla gelişmesi ve gıda endüstrisinin ihtiyaç duyduğu teknik elemanlardan biri olmak arzusudur. Ege Üniversitesinde Gıda Sanayiini tanımak, uygulamaları izlemek ve beceri kazanmak için her türlü araştırma ve uygulamaya yönelik imkanlara sahibim.
Mühendislik eğitiminin yanısıra spor alanında faaliyet gösteriyorum. Üniversitenin
EMAK  Ege Mağara Araştırma Koluna üye oldum. Üniversitenin yakın bölgelerinde hafta sonları kol yönetimince hazırlanan programlar dahilinde yatay ve dikey mağaralarda eğitimlere katıldım. Bu faaliyetler ile doğa içinde yaşadıklarım, gördüğüm güzellikler yaşamdan daha çok keyif almamı sağlıyor. Kamplarımızdaki sevgi, dayanışma, paylaşım unsurları araştırma grubumuzun en güzel yanları. İlk yemek pişirme sorumluluğunu EMAK ta aldım. Hazırladığım menüde bezelye ve bulgur pilavı vardı. Yemek pişirirken tencereme düşen dolu tanelerinden mi yada benim acemi şansından mı bilmiyorum yemek çok güzel olmuştu. Önce yemeğin nefis kokusu, sonra da yemeğin lezzeti ve de yemeğimi paylaşan gurubum tarafından sevilmesi bana yemek pişirmekten çok zevk almamı sağladı.
     İstanbul da ikamet ediyorum. Mühendislik eğitimim için Ege Üniversitesi kız yurdunda kalıyorum. Seyahati çok sevdiğim için zor da olsa İzmir İstanbul arası yolculuk hoşuma gidiyor. Ege Üniversitesi bünyesindeki Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunda yüzmek, Atletizm sahasında koşmak hobilerim arasında. Bale, tiyatro, sinema izlemek için ayırdığım zamanlar da bana ayrıca keyif veriyor. Giyime, güzel ve bakımlı görünmeye önem veriyorum.
    Yazın iki haftalık yaptığım tatiller hayatımın güzel anıları olarak kalıyor. Genellikle tatillerimi Antalya Kemerde geçiriyorum. Aşağıdaki fotoğraflar tatillerimden anılardır. 

enise-2.jpg (34950 bytes)      enise-3.jpg (42595 bytes)