Make your own free website on Tripod.com

GÜNLÜK YÜRÜYEN PORTFÖY TAKİBİ SİSTEMİ

Ozser A SSS Senet Sıralama Sistemi
Bildiğiniz gibi SSS ( OzserA Senet Sıralama Sistemi ) diye adlandırdığım ve daha önceleri listesini hergün sürekli verdiğim bir sıralama sistemim var. Bu sistemi Ocak ayından bu yana NBAYSAL ve ERDEMBL kullanıcı adıyla www.analiz.com daki star senetler yarışmasında denedim. Başarının tesadüfi olmadığı anlaşıldı. Çünkü  bu süre içinde birkaç defa birincilik aldı ve üst sıralarda yer buldu. Her ay ben girişleri yaptıktan 1-2 gün sonra girdiğim senet listesini burada   açıklıyorum. GYPT sistemi bu sistem üzerine geliştirildi. Ve 20 milyarlık bir yatırım ile 13 Haziran tarihi başlangıç alınarak başlandı. Bu güne kadarki durum sistemin iyi çalıştığını gösteriyor. Grafikleri ve portföyü sizler de bir süre ücretsiz takip edebileceksiniz. Daha sonra ücretli abonelik sistemi ile girebileceğiniz bu sayfaları şifreliyeceğiz.  Site çalışmalara devam ediyor.
Son gün yapılan Alım ve Satım listesi
Sizler ancak 1 gün sonra hangi malların alındığını ve satıldığını bu listeden öğreneceksiniz. Bu zaman kaybı sizler için önemli bir kayba sebep olmayacak çünkü bu sistem uzun vadeli bir yatırım sistemidir. İcabında bütün portföyü o andan itibaren uzun vadeli taşımak mümkün . SSS sistemindeki listeyi bir ay sonrası için yarışmada kullandığımı hatırlatayım. Buradaki fark portföyü uygun şekilde yürüterek endekse karşı daha iyi bir performans yakalamak. Bu durumda endeks çok fazla düştüğü takdirde bizim portföy de zarara girecektir. Hatta ana paramız bile eksilebilecektir. Bunun bilinmesi gerekir. Nitekim grafiklerde gördüğünüz gibi portföy bu son düşüş sırasında oldukça ciddi yara almıştır. Bir gün sonra öğrenmek bazen kayıp getirse de bazen iyi kazançlar da getirebilir. Nitekim 2 ağustosta 11500 den ciddi miktarda CIMSA satıldığı halde 3 Ağustosta CIMSA  12500 satılabilmiştir. Bu portföye zarar getirmiştir. Ancak borsada yatırım bir disiplin işidir. Duygularla portföyümüzü yönetemeyiz. Sistem otomatik  işlemektedir.
Burada hangi miktar senet alabileceğinizi veya satabileceğinizi portföy büyüklüğünüze göre hesaplayabilirsiniz. 20 milyarlık portföye 36 lot alınmışsa 5 milyarlık portföy 9 lot almalıdır. Herhangi bir andan itibaren bu sisteme geçiş yapılabilir. Portföy büyüklüğüne göre hesaplanan miktardaki malı almak için uygun miktarda diğer mallardan satılmalıdır.Bazen mal satılıp hiç mal alınmayabilir. O durumda elde para kalacaktır. Nitekim Cuma günü bir miktar para elde kalmıştır. 
Son Portföy Durumu
SSS fiyat durumu
Son İşlem Fiyatı
Eldeki Mal LOT
Portföy TL Olmalı
Portföy TL Miktarı
Bilgisayarın verdiği listeye göre bizim portföyü karşılaştırabilmemizi sağlıyor.
Senetlerin SSS sıralamadaki performansını derecelendiriyor.
Senetlerin enson alındığı veya satıldığı fiyatı göstermektedir.     
En son işlemden sonra elimizde oluşan mal miktarını gösteriyor.
Bilgisayarın portföy büyüklüğüne göre elimizde olmasını otomatik hesapladığı senet tutarıdır.
Elimizdeki senedin TL tutarını veriyor.